poczta mapa strony

Rozsiewacz nawozu BOGBALLE seria L

Rozsiewacz nawozu BOGBALLE seria L

Firma BOGBALLE jest jednym z czołowych producentów rozsiewaczy na świecie i już od ponad 50 lat wyznacza nowe trendy w wysiewie nawozów.Konstrukcja, optymalna funkcjonalność oraz łatwość obsługi to efekt wielu lat doświadczeń zdobywanych we współpracy z rolnikami na całym świecie.
Rozwój i optymalizacja sprzętu to dla BOGBALLE ciągły proces. BOGBALLE oferuje proste rozwiązania złożonych problemów, firma wprowadziła i opatentowała rewolucyjne rozwiązania takie jak:

  • Sterowania hydrauliczne
  • Elektroniczne systemy obsługi
  • Wbudowana waga połączona z kontrolą dawki wysiewu
  • System wysiewu granicznego TREND
  • Automatyczna kontrola dawki wysiewu

Rozsiewacz nawozu BOGBALLE seria L

Seria -L jest idealna dla małych I średniej wielkości gospodarstw. Bez względu na zadanie, zawsze jest rozsiewacz serii-L by spełnić państwa oczekiwania.Rozsiewacz serii-L są wyposażone w zbiornik szerokości od 120 lub 210 cm I pojemności od 500 do 2050 litrów. Poszczególne części są oddzielnie malowane proszkowo zgodnie z zasadami “Flexi Coat” po dokładnym 7-stopniowym czyszczeniu. System wysiewający oraz dno zbiornika wykonane są z najlepszej stali nierdzewnej.
Sterowanie  dawką  wysiewu  jest  zdalnie  sterowane  hydraulicznie,  linką  lub  przy  pomocy CALIBRATORA ICON.

Przydatne funkcje rozsiewacza Bogballe.

Ustawianie różnych szerokości roboczych przeprowadzamy (przy wcześniej wybranych łopatkach) przy pomocy zintegrowanego kątomierza. Ta metoda bardzo dobrze się sprawdziła,jest ona  najlepsza i najprostsza, gdyż nie ma konieczności zmiany innych ustawień.

Nasze mimośrodowe mieszadło obraca się prędkością od 12 do 60 obrotów na minutę, prędkość obro-towa jest zależna od struktury nawozu, jego twardości i zdolności przepływu. Gdy rozsiewamy  lekkie i delikatne nawozy mieszadło pracuje  automatycznie wolniej i traktuje nawóz jeszcze delikatniej.

Zintegrowane obniżające nacisk pokrywy mieszadeł. powodują równomierny przepływ nawozu i dodatkowo zapobiegają rozdrobnieniu nawozu przez mieszadło.  

Centralnie  nastawiany  system  dozowania  nawozu  automatycznie  dopasowuje  punkt  podawania nawozu na tarcze wysiewające, niezależnie od wybranej ilości wysiewu. System dozujący pracuje  z każdej strony rozsiewacza z dwiema zasuwami, które otwierają się z różną szybkością. Dzięki tej
wyjątkowej konstrukcji otrzymujemy za każdym razem perfekcyjny wysiew niezależnie od ustawionej dawki.  Umożliwia to przy zmieniającej się prędkości i ilości wysiewanego nawozu pracę bez  zmian ustawień.

Przestawna tarcza redukująca pod każdym otworem zbiornika może zredukować otwór wylotowy tak, że możemy rozsiewać różne mikrogranulaty, oraz  rośliny drobnoziarniste.
Dla wysiewu drobnoziarnistych nasion rozsiewacz może być wyposażony w zestaw do mikrogranu-latu.

Pobierz katalog PDF

Rozsiewacz nawozu BOGBALLE seria LRozsiewacz nawozu BOGBALLE seria L
Agroma S.A. Szczecin - ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze, częsci zamienne, serwis, akumulatory, oleje, łożyska. filtry,
Szczecin tel. 91 46 00 002; Pyrzyce tel. 91 57 01 403; Chojna tel. 91 41 41 851; Stargard Szczeciński tel 91 578 05 30